Tagi

, , , , , , ,

English: I won this sewing machine in a competition organised by its producer (Łucznik) on Facebook. I tried it out so now it’s time for a short review. IMHO this is a machine for a total novice (although its advertised as a machine for intermediate users). The functions and equipment are very basic but I think I got spoilt sewing on my Janome 423S. Nevertheless, it’s much user-friendly than my first ancient sewing machine (also Łucznik) and it’s very light.

Secondly, the book which was my prize in a Burda competion. It’s GREAT. The original title is „A Guide to Fashion Sewing” – check it out! 350 pages of very useful information for every dressmaker. I read it before sleep every day :).

And finally, I was featured HERE, and HERE, and HERE. Thanks!

Polish: Czas na recenzję moich nagród. Po pierwsze maszyna do szycia Łucznik Kornelia 2004, wygrana przeze mnie w konkursie Łucznika „Szycie na majówkę”.

Cóż posiada owa maszyna? 48 ściegów, 3 stopki, walizka na maszynę, gwarancja na 2 lata. Można na niej wykonywaćstebnowanie ściegiem prostym, wykańczanie brzegów, wszywanie zamków błyskawicznych, reperacje, itp. Jest też możliwość zastosowania podwójnej igły. O funkcjach i wyposażeniu Kornelii 2004 możecie poczytać sobie na stronie Łucznika. Cena producenta to 459zł.

Moje odczucia? Szału nie ma, ale nie ma też myśli samobójczych jak w przypadku Arki Radom 653. To maszyna dla początkujących i na pewno będę dalej szyć na mojej Janome. Maszyna strasznie hałasuje przy szyciu i mam wrażenie, że jest rozklekotana. Niemniej jednak Kornelia jest znacznie lżejsza (!) od wiekowego Łucznika, którego pamiętam z dawnych lat.

PS. Napisano o mnie TUTAJ i TUTAJ i jeszcze TUTAJ.

sewing machine, sewing competition, maszyna do szycia, Łucznik, szycie,

Łucznik Kornelia 2004

Za to książka „Proste i modne szycie” (wydana również przez Łucznika) jest BARDZO FAJNA. Czytam ją sobie do snu i dowiedziałam się już kilku fajnych rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Pozwolę sobie zacytować za wydawcą „350 stron przystępnego tekstu, przejrzystych instrukcji oraz ilustracji, które uczą jak łatwo uszyć proste i urzekające kreacje. Książka ta jest świetnym poradnikiem i podręcznikiem krawiectwa. To cenne narzędzie dla osób pragnących opanować sztukę szycia.”  – podpisuję się pod tym opisem obiema rękami!

W książce są całe rozdziały poświęcone np wszystkim typom kołnierzyków, mankietów, kieszeni itp wraz z instrukcjami obrazkowymi krok-po-kroku jak wykonać element. To wielka pomoc dla osób, które tak jak ja są samoukami i nie mają pod ręką żadnego specjalisty chętnego do udzielania konsultacji w szyciu. Lektura odpowiedniego rozdziału pomoże rozwiać wszelakie wątpliwości konstrukcyjno-krawieckie.

Moim zdaniem „Proste i modne szycie” to idealne dopełnienie tajemniczych i skomplikowanych opisów wykonania odzieży z Burdy, których osobiście nigdy nie czytam :). Śmiem twierdzić, że jeśli przeczytacie tę książkę staniecie się zupełnie samowystarczalni i żaden wykrój nie będzie Wam straszny. Gorąco polecam!

sewing competition, Łucznik, "Proste i modne szycie", "A Guide to Fashion Sewing", szycie

„Proste i modne szycie”

sewing competition, Łucznik, "Proste i modne szycie", "A Guide to Fashion Sewing", szycie

„Proste i modne szycie”