Tagi

, , , , , , , ,

English: Few weeks ago I was in Prague and I bought these cute ladybugs beads in a shop called Manufaktura. It’s a chain of shops which sells cool Czech products such as beads, glass, crystals, wooden toys and other wooden stuff, marionettes and much much more. They also sell eco-friendly cosmetics, soaps, and … they are open til 8 p.m. which is a good thing when you are on holidays.

Polish: Każdy kto mnie zna w realu ten wie, że jestem bardzo opanowaną osobą i zachowuję zimną krew nawet podczas stłuczki samochodowej. Każdy kto mnie zna w realu ten powie, że niczego się nie boję i potrafię tak opieprzyć bandę dresiarzy palących na przystanku, że uciekną w popłochu. Ale kiedy ostatnio znalazłam w domu MOLA, albo przynajmniej coś co po skonsultowaniu z Wikipedią wyglądało mi na mola, to wpadłam w prawdziwą panikę i ciemną nocą udałam się na drugi koniec miasta do Tesco 24h żeby kupić odpowiednie środki do walki z dziadostwem i ratować moje cenne zbiory tkanin. Po przekopaniu i przepakowaniu wszystkich szuflad i kartonów odetchnęłam z ulgą – żadnych parszywców nie znalazłam. Co prawda poszłam spać o 2 w nocy ale za to jaki mam teraz wszędzie porządek :).

Ponieważ środki antymolowe nie są zbyt ładne ani fotogeniczne to pokażę Wam, jaką to „pamiątkę” przywiozłam sobie z wakacji w czeskiej Pradze – korale biedronki. W końcu biedronki to też robale. Biedronkowe koraliki przerobiłam już na 2 bransoletki ale czekam aż poczta dostarczy mi odpowiednie zapięcia. Nie wiem czy wiecie, że Czechy słyną z produkcji pięknego szkła i kryształów. Wszystkim wybierającym się do Pragi polecam sieć sklepów Manufaktura, w których można kupić bardzo fajne rzeczy – pamiątki i nie tylko. Mają tam m.in 5 litrowe słoje z koralikami, koraliki na wagę, paczkowane koraliki, koraliki w zestawach, i inne cuda.

beads, handmade jewellery, korale, koraliki, making jewellery, robienie bizuterii, sama zrobilam