Tagi

, , , , , , , ,

English: As the year 2011 has finished recently it’s time for a kind of summary, isn’t it? I’m not gonna bore you with the statistics but I prepared my top tens in the following categories:
– my top 10 Polish blogs about sewing & crafts,
– my top 10 of new & promising blogs.
Moreover, you can see a funnel scarf I made for my blogging friend Mruk in exchange for one of her boxes. Don’t forget to check out her awesome blog about scrapbooking!

Polish: Na początek chciałam pokazać owoce wymiany pomiędzy mną a Mruk, która zrobiła dla mnie scrapowe pudełko, a w zamian ja zobowiązałam się uszyć komin z mięciutkiego dżinsu i kwiecistej bawełny. Kominek wyszedł lekki i wiosenny, wszak trzeba myśleć perspektywicznie.

blog o szyciu, szycie, szycie ubran, szalik komin, sewing, handmade, funnel scarf

Poza tym najwyższy czas na podsumowanie roku 2011. To był bardzo dobry rok dla Long Red Thread! Kiedy 2 lata temu zakładałam mój blog o szyciu nie przypuszczałam, że znajdzie się tyle osób zainteresowanych postami o szyciu ubrań :). Postanowienia na 2012 rok? Chciałabym częściej zamieszczać tutoriale o szyciu (ale zobaczymy jak to mi wyjdzie) i szyć więcej ambitnych projektów, np chciałabym uszyć sobie płaszcz.

Nie będę zanudzać Was statystykami i zamiast nich przygotowałam moje TOP 10 w następujących kategoriach:
– 10tka moich ulubionych blogów o szyciu,
– 10tka nowych/obiecujących blogów o szyciu.

MY TOP 10 OF POLISH CRAFTS BLOGS / MOJE ULUBIONE BLOGI O SZYCIU
1. http://brummig.blox.pl/html – mój ulubiony blog EVER! Super zdjęcia, szycie na super poziomie (ostatnio B uszyła sobie płaszcz puchowy!!!), piękne wykończenia, częste i BARDZO DOWCIPNE posty!
2. http://matkapolkasienudzi.blogspot.com/ – piękne zdjęcia, sporo szycia ale i innego handmade, fantastyczne autorskie projekty zabawek.
3. http://www.marchewkowa.pl/ – super zdjęcia i piękna szata graficzna, szycie na super poziomie, doskonała konsekwentna stylizacja retro.
4. http://szyjesobie.blogspot.com/ – autorka ukończyła szkołę krawiecką i jest prawdziwą szyciową aktywistką (m.in. prowadzi forum http://ekrawiectwo.net), dużo nowoczesnych sukienek, które osobiście bardzo chętnie bym nosiła.
5. http://maniaszycia.blogspot.com/ – superczadowy blog seksownej Lali, absolwentki projektowania ubioru, fajne autorskie projekty zgodne z najnowszymi tendencjami.
6. http://alicjahandmade.blogspot.com/ – autorskie projekty i dużo modnego DIY, fajne zdjęcia + urocza autorka.
7. http://szycie.blox.pl/html – szycie na super wysokim poziomie, aż trudno uwierzyć, że autorka jest samoukiem. A jednak :).
8. http://szyciejestpiekne.blogspot.com/ – jeden z pierwszych blogów o szyciu, które zaczęłam śledzić.
9. http://kochammameichlebzesmalcem.blogspot.com/ – dużo fajnego DIY, stylowa młodziutka autorka.
10. http://darsi-kolorowezacisze.blogspot.com/ – IMHO najlepszy polski blog o szyciu tildy.

TOP 10 NEWCOMERS / 10 NOWYCH OBIECUJĄCYCH BLOGÓW O SZYCIU
1. http://sistu.blogspot.com/ – BARDZO obiecujący blog o szyciu 2 uroczych sióstr.
2. http://cantar-a.blogspot.com/ – fajne pomysły i szycie na wysokim poziomie, nie mogę się doczekać aż autorka powróci z urlopu macierzyńskiego.
3. http://www.kasiamiciak.blogspot.com/ – boskie sukienki w stylu folk.
4. http://cincopuertas-kasia.blogspot.com/ – miłość od pierwszego kliknięcia, bardzo dobre szycie.
5. http://pracowniaweekendowa.blogspot.com/ – uroczy, ciepły blog o handmade i szyciu.
6. http://kom-bi-na-tor-nia.blogspot.com/ – bardzo fajne ubrania i dodatki.
7. http://bigheartmade.blogspot.com/ – blog o tildzie prowadzony przez tandem mama-córka, super wyczucie koloru i dbałość o szczegóły.
8. http://joanka-z.blogspot.com/ – szycie nie jest tu głównym tematem, ale autorka potrafi np. uszyć gorset! Poza tym robi fajną biżuterię.
9. http://bezdomna-szafa.blogspot.com/ – czadowe poduszki z kotami, tutoriale, bardzo obiecujący blog.
10. http://www.szycie.blogspot.com/ – gorsety, peleryny, średniowieczne kaptury i inne cuda, których nie powstydziłby się niejeden kostiumograf.

A jakie są Wasze ulubione blogi o handmade???