Tagi

, , , , , , , , ,

English: Rumor has it that 1950s style dresses wil be very in this season and I quite like the idea. I started making a 50s style floral dress of a colourful cotton plus some thin cotton lining. I made the pattern for the top of the dress by myself and for the bottom I used an old pattern from Burda 11/2007. I think it would be nice to accentuate the waist with a purple ribbon – what do you think?

PS. If you want to see a dress made completely according to the patttern from Burda 11/2007 then click HERE.

Polish: Wszystkie gazety wieszczą, że wiodącą tendencją na nadchodzące lato będą sukienki i spódnice w stylu lat 50tych. To nawet dobrze się składa, bo zaczęłam szyć taką sukienkę na lato.

Materiał – bawełna z SH, o której pisałam TUTAJ. Plus fioletowa ozdobna taśma.

Podszewka – biały batyst, zdobyty niemalże cudem bo nigdzie ale to nigdzie nie można go dostać. Sprzedawczyni z mojego ulubionego sklepu z materiałami powiedziała, że nie widziała białego batystu w hurtowni od jakichś 5ciu lat!

Wykrój – góra sukienki skrojona na oko, dół sukienki Burda 11/2007, podszewka – skrojona też na oko. (TUTAJ możecie zobaczyć jak wygląda sukienka uszyta w całości wg wykroju z Burdy 11/2007.)

Niestety trochę się przeliczyłam i za pierwszym razem źle skroiłam przód topu :(. Dlatego też obecnie składa się on z 3 części i przez środek biegnie szew. Zastanawiam się czy go zamaskować fioletową taśmą, która ma być naszyta również w pasie, czy zostawić tak jak jest i udawać, że nic się nie stało. Jak myślicie???

szycie, szycie ubrań, sukienka retro, sukienka lata 50te, handmade, sewing, retro style

the dress / sukienka, wierzchnia warstwa

szycie, szycie ubrań, sukienka retro, sukienka lata 50te, handmade, sewing, retro style

the lining / podszewka

szycie, szycie ubrań, sukienka retro, sukienka lata 50te, handmade, sewing, retro style

the top + ribbon / góra sukienki + taśma

Reklamy