Tagi

, , , , , , ,

English: First of all, I’d like to show you what a nice suprise I got from one of my readers. Two books about making bags and wire jewelry, a bracelet and a card with a heart-warming dedication.

Secondly, I want to write about a horrible incident which happened this week in a zoo in Łódź (Poland). Some total assholes demolished the zoo and because of that 2 giraffes died of stress (heart attack). Local authorities and eco-activists founded an award for helping catching the bastards responsible for this act of vandalism.

Be kind to animals or…

Polish: Moi drodzy, w mijającym tygodniu przydarzyło się wiele rzeczy zarówno dobrych jak i złych.

Z rzeczy dobrych i miłych – jedna z czytelniczek wysłała mi 2 książki o rękodziele. Co więcej, Dodzia dołączyła do przesyłki własnoręcznie zrobioną bransoletkę i kartkę z BARDZO wzruszającą dedykacją. Dodziu – bardzo Ci dziękuję! Jestem szczerze wzruszona!

Pierwsza z otrzymanych książek to Wire Jewelry in an Afternoon. Książka szczegółowo opisuje podstawy wykonywania biżuterii z drutu i koralików. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale chętnie się dokształcę. Bóg mi świadkiem, że koralików w moim domu nie brakuje.

Druga książka to słynna „Biblia robienia torebek” (oryginalny tytuł to The Bag Making Bible: The Complete Guide to Sewing and Customizing Your Own Unique Bags”). Owa pozycja została napisana przez Lisę Lam, która napisała kilka innych książek o tworzeniu toreb handmade, a na co dzień prowadzi warsztaty krawieckie. Najnowszą książkę tej autorki „A bag for all reasons” można przejrzeć za darmo na Google Books. Oto LINK.

Uważam, że „Biblia robienia torebek” to super książka, z której można się wiele nauczyć. Znajdziecie tu opis sprzętu i materiałów niezbędnych do szycia toreb, podstawy pracy z maszyną, zasady dobierania tkanin. Potem mamy rozdziały opisujące poszczególne elementy toreb: różne rodzaje usztywnienia, podszewki, zapięcia, rączki i paski, kieszenie, i wreszcie – wykończenia. Poza tym książka zawiera szczegółowy wykroje oraz opisy wykonania 10 modeli toreb.

Muszę wyznać, że przeczytałam całą książkę do poduszki i czuję się mega zainspirowana!

szycie, szycie torebe, torby handmade, książka o torebkak, sewing, making bags

prezent od Dodzi na poprawę humoru :)

szycie, szycie torebe, torby handmade, książka o torebkak, sewing, making bags

szycie, szycie torebek, torby handmade, sewing, making bags, ksiazka o szyciu toreb

No i teraz szanowni czytelnicy docieramy do refleksyjnej i smutnej części postu. Kilka dni temu banda wandali zdemolowała łódzkie zoo na skutek czego zdechły 2 tamtejsze żyrafy. Serca im stanęły ze strachu i stresu! Sami wiecie, że nigdy nie piszę na blogu o moich prywatnych sprawach i ściśle trzymam się tematu szycia i handmade ale ta sprawa naprawdę mnie zbulwersowała więc postanowiłam o niej napisać. W końcu to mój blog i mogę tu pisać o czym mi się tylko podoba.

Za pomoc w schwytaniu bandytów którzy przyczynili się do śmierci zwierząt, wyznaczono nagrodę – w sumie 11 tys zł:

  • 5000 zł wręczy Straż dla Zwierząt w Polsce osobom, które wskażą chuliganów.
  • Kolejne 5 tys. zł zaoferował prezydent Łodzi,
  • 1000 zł – prywatny przedsiębiorca.

Mam nadzieję, że ich znajdą!!! Więc jeśli ktoś coś wie na ten temat to niech działa. Od incydentu minęły już 4 dni, a z każdym dniem maleją szanse na to, że sprawiedliwości stanie się zadość. Oto myśl przewodnia na ten weekend (i na zawsze):