Tagi

, , , , , , , , , ,

English: Today I’d like to write a little about a Polish initiative “Za jeden uśmiech” (for one smile). Its participants make fantastic colourful patchwork quilts for hospitalised kids with serious diseases. Here you can visit their website and see what they have made so far. The organisation started in 2004 so there’s a lot of finished projects. Ladies meet twice a year in Warsaw for common sewing and finishing their stuff. Ain’t it great?

I have to confess I haven’t done much this week but I can show you one bag which I made for Marzena. It’s made of fabrics in Marzena’s favourite colours – toffii and brown. However I found the time to visit my new friend Jola at her home and she gave me some bags-appropriate fabrics which you can see in the last photo. I’m telling you – Jola’s workshop is the most organised place I’ve ever seen! Next time I’m gonna visit her with a camera so that you can see how AMAZING it really is.
Polish: Muszę się Wam pochwalić jakie piękne tkaniny „torebkowe” dostałam od Joli, którą to odwiedziłam we wtorek. Mówię Wam – Jolka ma śliczny dom, WIELKĄ pracownię i IDEALNY porządek w ogromnej kolekcji patchworkowych tkanin ułożonych kolorystycznie w równiutkie stosiki! Następnym razem pojadę do niej z aparatem i to udokumentuję bo czegoś takiego to jeszcze w życiu nie widziałam! Aby Was dobić to jeszcze napiszę, że Jola już zaczęła przygotowywać zamówione dekoracje BOŻONARODZENIOWE – a jest czerwiec!!! Naprawdę zrobiło to na mnie wielkie wrażenie i Jolka jest teraz moją mistrzynią organizacji.

fajne tkaniny, szycie, cool fabrics, sewing

torebkowe tkaniny od Joli / fabrics from Jola

Specjalizacją Joli są patchworki i nie są to jakieś 4 szmatki zszyte na krzyż tylko bardzo skomplikowane trudne patchworki składające się z setek elementów, często nie większych od znaczka pocztowego. Jola od lat bierze udział w akcji „Za jeden uśmiech”, w ramach której szyje z dziewczynami z całej Polski bajeczne kołderki dla ciężko chorych dzieci. Akcja działa od 2004 roku i jej uczestniczki zjeżdżają się dwa razy do roku do Warszawy na wspólne szycie i integrację. Może ktoś z Was chciałby dołączyć do szycia patchworków? Albo ma do ofiarowania bawełniane tkaniny? Dodam, że na forum akcji „Za jeden uśmiech” można się dużo nauczyć na temat patchworków, haftu, itp.

Na zakończenie – torba uszyta dla Marzeny w jej ulubionych brązach. BTW ostatnio wszyscy chcą brązowych toreb.

blog o szyciu, eko torba, handmade, making clothes, sewing, szycie, szycie ubrań, handmade bag

torba dla Marzeny / bag for Marzena

blog o szyciu, eko torba, handmade, making clothes, sewing, szycie, szycie ubrań, handmade bag

torba dla Marzeny – wnętrze / inside

 

Reklamy