Tagi

, , , , , , , , ,

English: A cocoon jacket made for my friend. I have to confess I’d never wear it as I look horrible in such colours plus I don’t really like wearing oversize clothes BUT it was something new to try out and I always like a sewing challenge. Besides you won’t say I make my friends look like me :).

I used a pattern from Burda 2/2012 and thick cotton. Who knew you can find such fashion forward clothes in Burda magazine?

Polish: Żakiet w kształcie kokonu uszyty został na zamówienie. Musze Wam wyznać, że jest to rzecz, której nigdy bym sobie nie uszyła bo fatalnie wyglądam w takich kolorach. ALE ponieważ do tej pory nie szyłam kurtki o takim kształcie było to dla mnie interesujące wyzwanie krawieckie. Poza tym musicie docenić, że nie przerabiam klientek na moją modłę i szyję im to co same chcą nosić, a nie to co ja chciałabym żeby nosiły :).

Wykrój na żakiet kokon pochodzi z Burdy 2/2012 i jest to kolejny dowód na to, że Burda idzie z duchem czasu i publikuje wykroje na naprawdę nowoczesne ubrania. Żakiet uszyty jest z bawełny w orientalny wzór, ma reglanowe rękawy i zapina się go na 3 ukryte zatrzaski. Można go nosić z paskiem, albo i bez.

A wkrótce zapraszam na kolejny tutorial.

IMG_3387

IMG_3398

IMG_3401

IMG_3402

IMG_3406

Reklamy