Tagi

, , , , , ,

English: Today  a short review of a Silvercrest sewing machine which can be bought in Lidl shops in Poland and Germany and England as well. My BFF Dorothy bought one last December and I’m telling you it’s really good value for the money as it costs 379zł (less than 100 euro/80 pounds). To be honest – I’m in love :).

It’s light, it’s oh-so-pretty and sews really well. The mechanisms work quietly and without any interruption. The Silvercrest machine can sew a wide range of fabrics – cotton, denim, jersey, various mixes. It has quite a lot of different seams and provides all the neccessary swing utensils.

It’s MUCH better than all the cheap sewing machines I’ve tested in my life. If I didn’t have my Janome 423S (which FYI costs 2.5 times more!) I’d definitely buy one for myself.

Polish: Bardzo często pytacie o mnie o tanie maszyny do szycia dla początkujących. Tak się składa, że niedawno moja przyjaciółka postanowiła sobie kupić własną maszynę, głównie do przeróbek i szycia rzeczy do domu. Po namyśle (i za moją radą) zakupiła właśnie słynną maszynę do szycia Silvercrest z Lidla. W końcu miałam więc okazje wypróbować owe cudo i oto moje wrażenia. Gwoli wyjaśnienia – nie jest to żaden post sponsorowany ani reklama – maszyna została zakupiona w sklepie w regularnej cenie 379zł!

* Inne recenzje maszyn do szycia możecie przeczytać tutaj: Janome 423S, Łucznik Kornelia 2004, Arka Radom 653.

tania maszyna do szycia, maszyna silvercrest, szycie na maszynie

najnowsza wersja maszyny do szycia Silvercrest (all the photos by podwiatr!)

Pozwolę sobie przypomnieć, jakie funkcje i wyposażenie musi mieć dobra maszyna do szycia. (Bo naprawdę nie potrzebujecie 100 ściegów ozdobnych!)
– szycie ściegiem prostym,
– szycie do tyłu,
– regulacja długości i szerokości szwu,
– szycie zygzakiem,
– automatyczne obrzucanie dziurek (jest do tego odpowiednia stopka),
– regulowany nacisk stopki,
– stopka do wszywania zamków

Ważne jest też aby całe wnętrze maszyny było metalowe. Plastikowa może być tylko obudowa.

Cóż posiada maszyna do szycia Silvercrest?

  • 33 funkcje ściegu, ścieg prosty, zygzak, kilka ściegów ozdobnych i owerlokowy
  •  4-stopniowe obszywanie dziurek
  • regulowane napinanie nitki górnej i DOLNEJ
  • automatyczne nawijanie nitki na szpulki
  • przycisk szycia wstecz
  • oświetlenie LED
  • maksymalnie 800 obrotów na minutę, szerokość ściegu 0 – 4,8 mm, ustawiana bezstopniowo
  • gwarancja na 3 lata

Dodatki do maszyny Silvercrest to: 5 różnych stopek do szycia (zmieniane za pomocą przycisku), obcinak nitek, osłona chroniąca przed kurzem, zapasowe szpulki i igły oraz oliwiarka.

najnowsza wersja maszyny do szycia Silvercrest

maszyna Silvercrest ze wszystkimi dodatkami

Maszyna do szycia Silvercrest kosztowała w grudniu 2012 dokładnie 379zł. Moim zdaniem jest do bardzo dobra cena za taką jakość. Spójrzmy prawdzie w oczy – dobre maszyny za 200zł po prostu nie istnieją! Wykonana jest naprawdę porządnie, szyje bardzo cicho, jest zgrabna, lekka (ok 6 kg) i śliczna :). Szycie idzie sprawnie i na niższych i na wyższych obrotach, nic nie klekocze. Wszystkie mechanizmy są metalowe, plastikowa jest jedynie obudowa i pokrętła. IMHO maszyna do szycia Silvercrest jest o wiele lepsza np od 100zł droższej maszyny Łucznik Kornelia 2004, i milion razy lepsza od bublowatej Arki Radom 653.

Maszyna Silvercrest ma 4-stopniowe obszywanie dziurki zamiast w pełni automatycznego ale myślę, że jest to do przeżycia, no chyba, że ktoś zamierza szyć same mundury :). Ma też jedną rzecz, której nie ma moja o wiele droższa maszyna do szycia Janome 423S, a mianowicie regulację naprężenia nici dolnej. Do maszyny Silvercrest pasują te same szpulki i stopki co do maszyn Janome i Łucznika więc można sobie dokupować różne bajery.

Maszyna szyje bez problemu bawełny, różne miksy ubraniowe, poliester, dżins, a nawet T-shirtowy dżersej więc jest naprawdę nieźle. Wszelkim niedowiarkom polecam lekturę bloga Marchewkowej, która na starszej wersji maszyny Silvercrest szyje stylowe retro sukienki, a także kostiumy i płaszcze! A także bloga Joanki Z, która szyje na Silvercrest fantastyczne torby.

Podsumowując – warto! Dodam, że maszyna do szycia Silvercrest powraca do sklepów Lidl co kilka miesięcy więc myślę, że latem znowu będzie można ją dostać.

tania maszyna do szycia, maszyna do szycia Silvercrest, szycia na maszynie

Reklama