Tagi

, , , , , , , ,

English: Have you seen the finale of Project Runway 11? If you haven’t – be warned! There are some major spoilers in this post!

All in all, I didn’t enjoy this season as much as I used to love the previous ones. I didn’t appreciate the idea of „teams’ season” – I don’t watch the show for the drama, catfights and meltdowns but for the sewing stuff. I didn’t like how the weak designers were carried on through the challenges by the stronger designers. And I couldn’t understand Heidi’s owe for Patricia’s designs which were mostly unwearable. I also missed Michael Kors and his sense of humour.

This season was won by Michelle Lesniak Franklin and honestly speaking it was the only strong collection presented on the runway. I don’t know what had happened to Stanley but he sabotaged himself and came for fashion week completely unprepared.

Now the question is: WILL THEY MAKE SEASON 12? What do you think?

And lastly I wanna recommend you a hilarious post from the blog Tom+Lorenzo entitled „Project Runway: Bring Me the Head of Nina Garcia”. So funny!

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

finaliści Project Runway 11: Patricia, Michelle i Stanley

Polish: W zeszłym tygodniu zakończył się 11 sezon mojego ulubionego Project Runway. Zakładam, że wszyscy fani PR zaglądający na mojego bloga obejrzeli już finałowe kolekcje bo uprzedzam – ten post to jeden wielki SPOILER!

Mam nadzieję, że kombinowanie przy formule programu w sezonie 11 (same grupowe zadania, nudny Zac Possen zamiast M. Kors’a w jury) nie zniechęciło widzów do oglądania PR i producenci już wkrótce ogłoszą nabór do kolejnego sezonu. Tak jak przepowiadałam w styczniu praca w grupach spowodowała mnóstwo dramatów i konfliktów, a słabi projektanci, którzy normalnie odpadliby na początku sezonu, byli ciągnięci za przysłowiowe uszy przez lepszych warsztatowo uczestników z danej grupy. Gdyby nie „grupowy sezon” Patricia nigdy nie doszłaby do finału! I nie pomogłoby nawet jawne faworyzowanie ze strony Heidi Klum, która zaciekle broniła najgorszych koszmarków wychodzących spod maszyny Patricii.

11 sezon Project Runway wygrała Michelle Lesniak Franklin – fajna konkretna rockandrollowa dziewczyna. Finałowa kolekcja Michelle „Lonely Wolf” była naprawdę super – wyrafinowana kolorystyka, świetne skórzane akcesoria i doskonałe proporcje. A te czerwone kapelusze – czyżby aluzja do Czerwonego Kapturka :)? BTW, przed zgłoszeniem się do Project Runway Michelle pracowała przez 10 lat w przemyśle winiarskim chociaż w collegu studiowała wzornictwo tekstylne.

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

Michelle – zwyciężczyni Project Runway 11

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

Michelle przy pracy

Bardzo zadziwił mnie w finale Stanley Hudson – przez cały sezon szył piękne kreacje i sprawiał wrażenie świetnie zorganizowanego perfekcjonisty, a przyjechał na Fashion Week mając uszyte 8 z 12 “looków”! Pozostałe 4 musiał dopiero kroić na miejscu! Na 3 dni przed pokazem! A miał jeszcze do zrobienia masę wykończeń pozostałych ubrań. Do ostatnich minut przed pokazem krawcowe za kulisami szyły projekty Stanley’a i zaszywały modelki w sukienki obficie posiłkując się szpilkami. IMHO Stanley zasabotował sam siebie – to był najważniejszy moment jego kariery i miał realne szanse na wygraną – Nina go lubiła, inny projektanci się go bali, a tymczasem Stanley… przyjechał do NY totalnie nieprzygotowany.

Na zakończenie postu polecam z całego serca lekturę prześmiesznego postu z bloga Tom+Lorenzo pt „Project Runway: Bring Me the Head of Nina Garcia”. Super!

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

zwycięska kolekcja Michelle „Lonely Wolf”

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań   blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań   blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań   blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań   blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań  blog o szyciu, Project Runway 11, sewing, szycie, szycie na maszynie, szycie ubrań

 

Reklamy