Tagi

, , , , , , , , , , ,

English: This amarant maxi dress turned out FENOMENAL. I used a Simplicity pattern from the first issue of Anna magazine and a silk-mixed textile which was rather difficult to sew but the final result rewards everything. I’m very VERY pleased and I plan on making another dress but in black.

Polish: Sukienka maxi uszyta z wykroju Simplicity z pierwszego numeru Anny wyszła FENOMENALNIE! Oryginalny wykrój na długą wersję sukienki przedłużyłam o ok 30cm i w sumie na uszycie sukienki zużyłam ok 3,5 metra materiału. Moja tkanina, czyli mieszanka ubraniowa z dodatkiem jedwabiu, była naprawdę wredna w szyciu ale nie będę nawet wdawać się w szczegóły bo efekt końcowy wynagradza wszystko. Niemniej jednak – dziękuję Paulinie za wsparcie psychiczne.

Sukienka jest dosyć luźna i przepięknie porusza się przy chodzeniu. Gdybym uszyła ją w Project Runway na pewno wygrałabym zadanie :). Gorąco polecam Wam ten model! A ja chyba jeszcze sprawię sobie czarną wersję tej sukienki i postaram się jak najszybciej dodać na bloga zdjęcia sukienki „na żywym modelu”.

IMG_6086

IMG_6096

blog o szyciu, szycie ubrań, szycie na maszynie, sukienka maxi, sewing, making clothes, handmade dress