Tagi

, , , , , , , , , , , ,

English: Ladies and gentlemen (are there any gentlemen here?), I’ve made a sweatshirt. Looking like a true lady is one thing but picking up raspberries in the bushes and wild grass reaching up to my waist is a completely different story. So, yes, sometimes you just have to put on some jeans and sweatshirt, right?

This time I used a stripy mixed fabric with 10% cashmere and a pattern from Burda 8/2013. However, I have to warn you – this pattern is way too wide and also too short so I had to introduce some major alterations while cuting and sewing. To make my sweatshirt more visually interesting I put metalic zips on the shoulders and cone syuds around the neckline.

Polish: Wszyscy ostatnio szyją bluzy, po prostu wszyscy. Do tego większość zrzyna „patent” polskiej marki Risk Made In Warsaw i szyje bluzy z szarej dzianiny dresowej. Ja też uszyłam bluzę ale z pasiastej tkaniny ubraniowej z 10% kaszmiru. Paski w 2 odcieniach szarości przeplatane są jasnoróżowymi prążkami więc wykonałam różowe stebnowania a w tunel wciągnęłam różową sznurówkę. Na ramionach umieściłam metalowe zamki a wkoło dekoltu naszyłam ćwieki stożki.

Wykrój na bluzę pochodzi z ostatniej Burdy (8/2013). Moja bluza jest mocno zwężona i wydłużona w porównaniu do oryginału z magazynu. Sam wykrój jest prosty ale ponieważ wybrałam pasiasty materiał musiałam się nieźle nagimnastykować aby paski równo się schodziły na środku rękawów i na bokach. Uczcie się na moich błędach i wybierzcie gładki materiał jeśli przymierzacie się  do szycia tego modelu.