Tagi

, , , , , , , , , , ,

English: This is my letter to Santa Claus. I would die to have the things from this list. What’s on yours?

Polish: Jutro Mikołajki, wigilia się zbliża, trzeba pomóc świętemu Mikołajowi w wyborze prezentów ;). Nie należę do osób, które „mają wszystko” i nie chcą żadnych prezentów. Wprost przeciwnie – jest masa rzeczy, które mnie ucieszą. I czuję, że spodobały się one wielu szyjącym dziewczynom.

Drogi Święty Mikołaju,

jak zapewne Ci wiadomo (bo przecież TY wiesz wszystko) szyję na mojej Janome 423s już prawie 4 lata i w końcu chciałabym przesiąść się na coś nowszego. Nie żeby moja maszyna szwankowała ale fajnie gdybym dostała JANOME TXL607. Wtedy dopiero mój blog o szyciu ruszyłby z kopyta!

Jeśli masz trochę więcej kasy niż zwykle to mogłabym dostać JANOME MC8200QC, to dla mnie żaden kłopot. Paula ma taką maszynę, a przecież wcale nie jest ode mnie dużo grzeczniejsza!

Przydałby mi się także stolik powiększający obszar roboczy podczas szycia gdyż ostatnio zaczęłam szyć patchworki i bardzo się bez niego męczę.

Nie mam też overlocka! To straszny wstyd! Wszyscy myślą, że trzymam go w tajemnicy żeby wyprzedzić konkurencję i dlatego szukają na blogu Wioli jakiego overlocka posiada LRT ;). Overlock JANOME 744D w zupełności by mi wystarczył!

Bardzo podoba mi się też taki stół prasowalniczy BATTISTELLA z wytwornicami pary i żelazkiem. Gdybym go posiadała byłabym tak PRO jak uczestnicy Project Runway.

Ale Mikołaju, jeśli jesteś w tym roku spłukany to zadowolę się stopkami do maszyny, nożem krążkowym z prowadnikami, albo nowymi nożycami krawieckimi bo pewnie zauważyłeś, że moje stare Fiskarsy nadają się już tylko na złom. Tylko nie pomyl się proszę bo inne stopki już mam w domu!

Wydaje mi się, że lubisz zamawiać książki przez internet (wszak to takie wygodne) więc żebyś nie musiał wychodzić z domu na śnieg i mróz zadowolę się interesującą książką o szyciu. Ponoć polskie społeczeństwo w ogóle już nie czyta ale nie martw się – JA lubię oddawać się lekturze w zimowe wieczory.

A do książki możesz mi dorzucić jakieś ładne bawełniane szmatki na patchworki. Dla Twojej wygody, drogi Mikołaju, wypisuję dokładne nazwy i w jakich sklepach możesz je znaleźć! I pamiętaj – kolorystyka MA duże znaczenie.

No i oczywiście przyda mi się coś fajnego na nowe ubrania. Sam rozumiesz, że potrzebuję nowych tkanin do mojej kolekcji.

Mikołaju, mam nadzieję, że w tym roku nie pomylisz paczek i nie przyniesiesz mi jakichś bezsensownych kosmetyków!

xoxo,

Julia

PS. Drodzy Czytelnicy, czy o czymś nie zapomniałam? Co jest w Waszych listach?