Tagi

, , , , , , , , ,

English: English translation will be added tomorow.

Polish: Wspominałam już kilka razy na moim blogu o szyciu i na Facebooku, że ostatnio bardzo interesuje mnie patchwork i quilting. Czasem aż głowie mi szumi od przeglądania patchworków na Pinterest i blogów utalentowanych quilterek. Także moja ostatnia wyprzedaż tkanin spowodowana była głównie tym, że chciałam zrobić miejsce na moją rozrastającą się kolekcję wzorzystych bawełn. Mam konkretne plany patchworkowe na 2014 i pozwólcie, że teraz Wam je pokrótce przedstawię.

Po pierwsze, zamierzam uszyć narzutę na łóżko plus komplet poduszek jako prezent urodzinowy dla Ali. Chcę żeby całość wyglądała dziewczęco i romantycznie. Zgromadziłam materiały w tonacji czerwono-różowo-białej oraz pożyczyłam od mojej patchworkowej guru Joli fajną książkę ze schematami bloczków. Rozważam bloki tradycyjne albo PP z motywem serca, albo róży, albo domków. W sumie jestem prawie gotowa do krojenia – Ala ma urodziny w październiku… mam nadzieję, że się wyrobię.

IMG_9193duze

zgromadziłam na narzutę dla Ali

szycie patchworku, narzuta patchworkowa, bawełna patchwork

zgromadziłam na narzutę dla Ali; jasny róż po lewej stronie to solid na spód

IMG_9149

„365 Foundation Quilt Blocks” – książka pożyczona od Joli

IMG_9150

„365 Foundation Quilt Blocks” – książka pożyczona od Joli

Po drugie, chcę uszyć wielką narzutę czarno-biało-szarą na łóżko w sypialni. Narzuta będzie miała jakiś regularny geometryczny układ plus podwójną albo i potrójną ramkę dookoła. Materac łóżko ma wymiary 180x220cm więc jest to dosyć ambitny projekt ze względu na gabaryty.

Mam już sporo tkanin na tę narzutę, a także zaprojektowałam 4 własne wzory bawełny, które wydrukowałam na kretonie w firmie Cottonbee.pl. Jestem bardzo zadowolona – recenzja już wkrótce na blogu LRT.

szycie patchworku, narzuta patchworkowa, bawełna patchwork

zbieram na narzutę do sypialni

szycie patchworku, narzuta patchworkowa, bawełna patchwork, kreton cottonbee

zaprojektowałam i wydrukowałam w Cottonbee.pl

Dla dociekliwych trochę więcej zdjęć moich autorskich tkanin – jestem z nich dumna jak paw i od razu zapowiadam, że mam w głowie kolejne pomysły. Na ostatnim zdjęciu pokazuję jak wygląda próbnik kolorów Cottonbee, zamówiłam sobie 2 – na satynie i kretonie.

Mam też zestaw zielono-niebiesko-biały na bliżej niesprecyzowany projekt. ***APEL: Paula! Może w końcu zmobilizujesz towarzystwo do szycia Dear Jane?*** Dzięki czujności Pauliny udało mi się nabyć w bardzo okazyjnej cenie wymarzoną bawełnę w lisy „Socks the Fox”, o której pisałam w grudniu w poście pt. „Lista prezentów dla krawcowej”.

szycie patchworku, narzuta patchworkowa, bawełna patchwork

na bliżej nieokreślony projekt patchworkowy

IMG_0248

chmurki (prezent) i lisy (łup z wyprzedaży)

A na koniec zostawiłam komplet 10 tłustych ćwiartek w kolorach czerwono-biało-granatowym, który planuję przeznaczyć na nagrodę w następnym Candy.

szycie patchworku, narzuta patchworkowa, bawełna patchwork

I to by było na tyle. Życzcie mi cierpliwości i żebym w końcu nauczyła się pikować lotem trzmiela bo mam z tym niemałe problemy.

 

Reklama