Tagi

, , , , , , , ,

Polish: Poniższa marynarka z dłuższymi przodami wg wykroju z Burda Szkoła Szycia 2014 została w całości wykonana z materiałów zakupionych w SH. Owe tkaniny to fioletowo-szary (gołębi?) miks ubraniowy plus przepiękna kwiecista wiskozowo-bawełniana podszewka. Muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych rzeczy jakie ostatnio uszyłam!

Wykroju nie polecam – musiałam docinać pachy aby wdać główki rękawów i udało mi się to wykonać poprawnie dopiero za trzecim razem a potem musiałam te operację powtórzyć na pozostałych otworach pachowych (2 w marynarce + 2 w podszewce = mnóstwo roboty). W sumie to tyle na temat wykonania bo wszystko opisane jest w gazecie, od siebie dodałam jeszcze kieszenie ukryte w bocznych szwach marynarki.

Poły kołnierza zostawiłam na razie niezaprasowane i waham się – zaprasować po liniach wyznaczonych przez wykrój czy może wąsko a’la poły w smokingu, a może zostawić tak jak jest i niech swobodnie falują? Jak myślicie?

***

English: This rock&roll jacket with longer front was made using a pattern from Burda Sewing Academy 2014. All the fabrics used for the jacket (i.e. a greyish blend and a viscose floral lining) were thrifted in SH shops. I added two pockets hidden in the side seams.

szycie marynarki, szycie żakietu, Burda Szkoła Szycia, wykroje krawieckie Curda, marynarka na podszewce, szycie na maszynie, szycie ubran, blog o szyciu, blog krawieckiszycie marynarki, szycie żakietu, Burda Szkoła Szycia, wykroje krawieckie Curda, marynarka na podszewce, szycie na maszynie, szycie ubran, blog o szyciu, blog krawieckiszycie marynarki, szycie żakietu, Burda Szkoła Szycia, wykroje krawieckie Curda, marynarka na podszewce, szycie na maszynie, szycie ubran, blog o szyciu, blog krawieckiszycie marynarki, szycie żakietu, Burda Szkoła Szycia, wykroje krawieckie Curda, marynarka na podszewce, szycie na maszynie, szycie ubran, blog o szyciu, blog krawieckiszycie marynarki, szycie żakietu, Burda Szkoła Szycia, wykroje krawieckie Curda, marynarka na podszewce, szycie na maszynie, szycie ubran, blog o szyciu, blog krawieckiszycie marynarki, szycie żakietu, Burda Szkoła Szycia, wykroje krawieckie Curda, marynarka na podszewce, szycie na maszynie, szycie ubran, blog o szyciu, blog krawiecki