Tagi

, , , , , , , , , ,

Polish: Miałam taki śmiały plan, żeby z resztek po grafitowej sukience maxi uszyć sobie ładny sportowy komplet (luźny top + dopasowane spodnie dresowe) ale trochę się przeliczyłam. Resztek dresówki wystarczyło mi jedynie na T-shirt + dopasowaną spódnicę ołówkową. Ale tak krawiec kraje jak mu materii staje, no nie?

Tym razem szyłam bez wykroju posługując się starożytną techniką „na oko”. Spódnica w pasie ma wszyty ściągacz, w który wciągnięta jest guma o szerokości 25mm. Z tyłu spódnicy jest rozporek dla większego komfortu w chodzeniu. Top ma wydłużony tył ale na razie musicie uwierzyć mi na słowo bo dopiero oglądając zdjęcia w komputerze zorientowałam się, że nie uwieczniłam jak mój strój wygląda od tyłu. Planuję naprawić ten karygodny błąd i dodać brakujące zdjęcia w przyszłym tygodniu.

***

English: Well, originally I wanted to make a cute tracksuit to use up the remaining fabric after making my graphite maxi dress but there wasn’t enough textile left. So, all in all I made this set consisting of a loose T-shirt and a fitted pencil skirt. How do you like it?

blog krawiecki, blog o szyciu, dzianinowa top oversize, krawiectwo, komplet z dresówki, spódnica z dresówki, szara dresówka, szycie dresówki, szycie na maszynie, szycie na overlcoku, szycie ubrańblog krawiecki, blog o szyciu, dzianinowa top oversize, krawiectwo, komplet z dresówki, spódnica z dresówki, szara dresówka, szycie dresówki, szycie na maszynie, szycie na overlcoku, szycie ubrań

szara dresówka, sukienka z dresówki, sukienka maxi z dresówki, dzianinowa sukienka, szycie ubrań, szycie na maszynie, szycie na overlcoku, szycie dresówki, wykroje burda, krawiectwo, blog o szyciu, blog krawiecki