Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Polish: Dziś mam dla Was zdjęcia mojej nowej bluzy uszytej z grafitowej dresówki z domieszką elastanu wg mojego własnego wykroju. Bluzę wykończyłam czarnymi ściągaczami i nabiłam srebrnymi ćwiekami. Nie wiem czemu moja lustrzanka nie mogła złapać na tej niej ostrości. Płaszcz uszyty z tej samej tkaniny sfotografowałam bez problemu.

Obecnie robię sobie urlop od szycia spowodowany głównie upałem oraz lękiem przed zmianą nici na moim overze – obrazki w instrukcji do Gritznera są beznadziejne, a mam obawy czy uda mi się przeciągnąć nowe nici metodą „na supełki”… Nie wiem czy się nie wkopałam z tym overlockiem. Szyje ładnie ale nie mam odwagi czegokolwiek na nim przestawiać.

Obliczyłam też, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy (czyli maj, czerwiec, lipiec) uszyłam multum rzeczy:

  • 26 sztuk ubrań
  • plus 5 kolejnych kreacji szytych wspólnie z moimi uczennicami
  • plus 16 nowych eko toreb
  • plus kilkanaście przeróbek typu skracanie/zwężanie/poprawianie.

Tak więc odpoczynek od maszyny jak najbardziej mi się należy.

PS. Dżinsową spódnicę widoczną na zdjęciach uszyłam w zeszłym roku (KLIK) z dwóch par starych spodni dżinsowych.

***

English: A simple swearshirt with 3/4 sleeves and silver studs made of thick cotton jersey with a little bit of strech. I drafted tha pattern myself! Right now I decided to take a little vacation without ANY sewing. In May, June and July I made 16 grocery bags, 26 pieces of clothing for myself (!) and I helped my sewing students to produce another 5 pieces so… I deserve some rest, don’t I?

blog krawiecki, blog o szyciu, bluza z dresówki, szara bluza, ćwieki, szara dresówka, szycie bluzy z dresówki, szycie na maszynie, szycie ubrań, szycie z dresówkiblog krawiecki, blog o szyciu, bluza z dresówki, szara bluza, ćwieki, szara dresówka, szycie bluzy z dresówki, szycie na maszynie, szycie ubrań, szycie z dresówkiblog krawiecki, blog o szyciu, bluza z dresówki, szara bluza, ćwieki, szara dresówka, szycie bluzy z dresówki, szycie na maszynie, szycie ubrań, szycie z dresówkiblog krawiecki, blog o szyciu, bluza z dresówki, szara bluza, ćwieki, szara dresówka, szycie bluzy z dresówki, szycie na maszynie, szycie ubrań, szycie z dresówki

Reklama