Tagi

, , , , , , , , , , ,

Polish: Oto pierwsza rzecz, którą szyłam z myślą o tegorocznej jesieni – klasyczna sukienka z kloszowym dołem wykonana z miksu ubraniowego z 40% wełny. Prosze przypatrzyć się dobrze ostatniemu zdjęciu – tkanina sukienki wyglądająca z oddali na gołębi błękit to tak naprawdę drobny geometryczny ciemnoniebieski wzór na szarym tle. Dekolt i pachy kreacji wykończyłam szarym ściągaczem, a w bocznych szwach spódnicy ukryte są kieszenie. Z tyłu – zamek błyskawiczny i dekolt w kształcie V.

Nie wiem gdzie błądziłam myślami krojąc i szyjąc tę sukienkę bo wyszła mi o dobry rozmiar za duża :/ nad czym bardzo boleję. Jak to w ogóle możliwe? Przecież korzystałam z tego wykroju wiele razy!

***

English: It was supposed to be my first autumn dress of 2014 but it turned out a good one size too big. How is it even possible is beyond my understanding. I used one of my most tested dress patterns ever. Weird… So, wanna buy a dress? It’s made of a nice wool blend and I dare say it’s a very flatering retro silhouette.

szycie na maszynie, szycie ubrań, wykroje Burda, szycie sukienki, wełna, blog o szyciu, blog krawiecki, ubrania handmadeszycie na maszynie, szycie ubrań, wykroje Burda, szycie sukienki, wełna, blog o szyciu, blog krawiecki, ubrania handmadeszycie na maszynie, szycie ubrań, wykroje Burda, szycie sukienki, wełna, blog o szyciu, blog krawiecki, ubrania handmadeszycie na maszynie, szycie ubrań, wykroje Burda, szycie sukienki, wełna, blog o szyciu, blog krawiecki, ubrania handmadeszycie na maszynie, szycie ubrań, wykroje Burda, szycie sukienki, wełna, blog o szyciu, blog krawiecki, ubrania handmade