Tagi

, , , , , , , , ,

Polish: W ramach odpoczynku od szycia na maszynie zrobiłam na drutach swetropłaszcz czyli wielki ciepły sweter utrzymany w niebieskiej tonacji. Nie jest idealny, nie jest też wybitnie piękny ^^ ale grunt, że się udało bo jak zwykle rzuciłam się na głęboką wodę. Ostatni sweter zrobiłam na drutach jeszcze w liceum a więc daaawno temu.

Swetropłaszcz wykonałam na grubych drutach nr 12 z własnoręcznie ukręconego melanżu szaro-granatowo-niebieskiego. Starałam się uzyskać efekt ombre czyli na dole melanż jest najciemniejszy i przechodzi stopniowo do jaśniejszego koloru. Nie korzystałam z żadnych wzorów ani wyliczeń, całość wykonałam wg mojego własnego pomysłu posługując się starożytną techniką „na oko”. Swetrzysko jest wytaliowane na plecach i po bokach, a rękawy zrobiłam na drutach na żyłce nabrawszy oczka w pachach i kierując się do mankietów, stopniowo redukując obwód.

To tyle. Dziękuję Marcie za pożyczenie drutów na żyłce i wszystkim dziewczynom, które zechciały się ze mną podzielić fajnymi linkami o dzierganiu na Facebooku LRT.

***

English: I’m not an expert in knitting and this is the first jumper (or rather knitted coat) which I’ve made since high school. Yes, this was a long time ago. And yes, it’s not the most beautiful thing in the world but… the next will be better and prettier. At least it’s warm and blue and matches my eyes, right?

I needed to take some time off my sewing machine so I decided to play with other crafty stuff for a while. So, prepare yourself to be suprised!

robienie na drutach, dzierganie, sweter na drutach, sweter handmade, włóczki, wełaniany swetr, wełniany płaszcz, wełna, knitting, ubrania handmaderobienie na drutach, dzierganie, sweter na drutach, sweter handmade, włóczki, wełaniany swetr, wełniany płaszcz, wełna, knitting, ubrania handmaderobienie na drutach, dzierganie, sweter na drutach, sweter handmade, włóczki, wełaniany swetr, wełniany płaszcz, wełna, knitting, ubrania handmade

Reklama