Tagi

, , , , , , , ,

Polish: Granatowa sukienka uszyta dla mojej sąsiadki Basi. Miała być „taka codzienna”, klasyczna i odpowiednia na jesień. Uszyta z mięsistego miksu odzieżowego w kolorze bardzo ciemnego grantu. Góra skrojona wg wykroju nr 128 z Burdy 8/2009 – ma łódkowy dekolt i rękawy 3/4. Dół skrojony wg wykroju 107 z Burdy 11/2008. Sukienka zapina się z tyłu na zamek błyskawiczny.

Zauważyliście zapewne mały przestój na blogu LRT… spowodowany jest on beznadziejną pogodą i brakiem warunków do robienia zdjęć. Zmierzcha już o godzinie 16, a w weekendy zazwyczaj jest pochmurno. Zdjęcia wychodzą mi fatalnie bo w domu ciemno jak w krypcie. Cóż, taka pora roku. Ale mogę uchylić rąbka tajemnicy i napisać, że ostatnio uszyłam szarą sukienkę, bluzę w pepitkę, nowe poduszki do salonu. Teraz pracuję nad prezentami bożonarodzeniowymi i moim quiltem zygzakiem. I robię na drutach wielki szalik w kolorze gołębim. A zatem ZAMAWIAM SŁOŃCE na niedzielę :).

***

English: A little casual dress for my neighbour Barbara. I combined two Burda patterns – no 128 from Burda 8/2009 (the top) plus no 107 from Burda 11/2008 (the bottom). Fabric-wise, I used some blend in a dark navy blue colour. How do you like it?

szycie na maszynie, szycie ubran, blog os zyciu, szycie sukienki, szycie burda, sukienka burda, sukienka handmadeszycie na maszynie, szycie ubran, blog os zyciu, szycie sukienki, szycie burda, sukienka burda, sukienka handmadeszycie na maszynie, szycie ubran, blog os zyciu, szycie sukienki, szycie burda, sukienka burda, sukienka handmadeszycie na maszynie, szycie ubran, blog os zyciu, szycie sukienki, szycie burda, sukienka burda, sukienka handmade