Tagi

, , , , , ,

Polish: Wczoraj blog krawiecki Long Red Thread skończył 5 lat! Nie do wiary jak ten czas szybko leci! Dla przypomnienia – TAK wyglądał mój pierwszy post :). Dzięki serdeczne za to, że czytacie moje notki i przejmujecie się moimi szyciowymi sprawami. Bez Was nie byłoby LRT!

Wczorajsze urodziny trzeba uznać za wyjątkowo udane. Po pierwsze, nareszcie ukończyłam szycie prawdziwej, pełnowymiarowej narzuty patchworkowej znanej pod kryptonimem Quilt Zygzak. Po drugie, w końcu mam nową maszynę do szycia! Narzuta zostanie zaprezentowana w następnym poście, a maszynę chcę pokazać już dzisiaj bo jestem nią bardzo podekscytowana. Oto Janome 5060DC. Jestem chyba pierwszą osobą w Polsce posiadającą tę stebnówkę! To nowy model na rynku, następca DC6030 i Jubilee 60809, rozbudowany o dodatkowe programy ściegowe.

Janome 5060DC, maszyna do szycia, szycie na maszynie

Janome 5060DC

Od dawna nosiłam się z zamiarem wymiany maszyny na coś bardziej wyrafinowanego. Przez ostanie 5 lat szyłam na Janome 423S, która nadal działa bez zarzutu, ale apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Najpierw rozważałam JANOME TXL607 i DC6030 (Violetta, której bloga uwielbiam, na takiej szyje). I wtedy usłyszałam o Janome 5060DC. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Obsługa maszyny okazała się bardzo prosta więc cały wczorajszy wieczór spędziłam bawiąc się ściegami dekoracyjnymi. Zdam dokładniejszą relację jak już ją dobrze przetestuję!

Janome 5060DC, maszyna do szycia, szycie na maszynie

próbki prezentujące część ściegów dekoracyjnych

I teraz czas na bardzo ważne OGŁOSZENIE. Od 1 stycznia 2015 roku blog Long Red Thread nawiązał stałą współpracę z firmą Janome, reprezentowaną w Polsce przez Eti Radość Szycia. Dzięki temu Janome będzie zajmowało się moimi sprawami sprzętowymi, a ja odwdzięczę się im moją „ekspertyzą” i zaangażowaniem. Zawsze mówiłam, że moje serce należy do Janome i na szczęście okazało się, iż jest to uczucie odwzajemnione.

***

English: Happy Birthday to me! Yesterday LRT blog celebrated its 5th birthday. If you wanna take a walk down memory lane you can see my first post HERE.

I have to admit it was an exceptionally good day. I finally finished my first real full-sized quilt. Oh yes I did! I’m going to present it next time when I produce some photographic proof. I also got myself a new sewing machine!

So, now my weapon of choice is Janome 5060DC. It’s a new model on Polish market and I’m probably the first person to have it here because… wait for it… LRT blog is now officially suported by Janome. I’ve loved their stuff since the very first stitch of my 423S in January 2010 so it’s really nice they love me back.

That’s all for today. I’m gonna play with my new baby now.