Tagi

, , , , , , , , , ,

Polish: No dobra, w weekend wyciągnęłam maszynę do szycia i uszyłam letni płaszczyk z paskiem i przodem typu „waterfall”. Szycie płaszczy to poważne zadanie krawieckie ale taki zawiązywany płaszczyk bardziej przypomina w szyciu długi kardigan – zero odszyć, zapięć, użerania się z podszewką i wkładami usztywniającymi tkaniny.

Po przeanalizowaniu podobnych płaszczyków w sklepach zauważyłam, że:

  • są uszyte z tkaniny, która wygląda jak mój koc na kanapie :)
  • ów materiał się nie strzępi więc producenci zostawiają niewykończone brzegi
  • pasek trzyma się na słowo honoru na cienkich pętelkach ze sznureczka naszytych na bokach

Oczywiście postanowiłam, że mój płaszcz uszyję lepiej ;). Wszakże ubrania handmade powinny być perfekcyjnie wykończone, co nie? Na płaszcz wybrałam wełnianą tkaninę kostiumową z domieszką kaszmiru (i zapewne z odrobiną czegoś sztucznego) w pięknym odcieniu ciemnej zieleni. Materiał jest świetny w dotyku, nie gryzie ani nie gniecie się. W bocznych szwach ukryte są kieszenie. Aby nadać płaszczykowi trochę militarnego charakteru dodałam naramienniki, porządne szlufki i dużo metalowych guzików. Krawędzie obrzuciłam overlockiem (boże, co za wygoda!). I gotowe!

***

English: I made a belted summer coat with a waterfall front and I must say it turned out pretty great. It’s slightly military, isn’t it? But it was my intention ‚coz I’ve always liked this style and I even own some military jackets in my closet. The coat was surprisingly easy to make but before I sewed it I had to alter an old Burda pattern a lot. In fact it’s more a long cardigan than a real coat. Have a look at the photos, please.

blog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w talii

blog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w taliiblog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w taliiblog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w taliiblog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w taliiblog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w taliiblog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w taliiIMG_9663 IMG_9665 IMG_9666-2 blog o szyciu, blog krawiecki, szycie na maszynie, szycie ubran, szycie płaszcza, wykroje burda płaszcz, letni płaszczyk, militarny płaszczyk, płaszcz z przodem waterfall, zielony płaszcz z paskiem, płaszcz wiazany w talii