Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Polish: Winter is coming! Mój Instagram zalała fala zdjęć włóczek i robótek na drutach. Ba, nawet na okładce listopadowego Vogue US Angelina Jolie ma na sobie wielkie ciepłe swetrzysko od YSL (za jedyne $1,190). Zima = swetry. Oczywiście jako osoba z natury leniwa najpierw zrobiłam rajd po sklepach. Ujrzałam morze akrylu i wytworów z włóczek wiskozowych, które zaczynają kulkować się jeszcze na sklepowym wieszaku. Niejako nie miałam wyjścia i przyjęłam na klatę wyzwanie jakim jest zrobienie PORZĄDNEGO swetra z prawdziwej wełny.

Tadaam! Oto mój duży cieplutki puchaty sweter o długości do połowy uda. Bądźmy szczerzy – to nie jest fason, w którym wygląda się zgrabnie i kobieco. Ze względu na grubość dzianiny i swoją oversize’ową naturę zamieni każdą dziewczynę w Bukę bez talii no ale coś za coś. Albowiem jest idealny na dni kiedy wyczołgujemy się spod kołdry tylko po to żeby za chwilę uciec pod koc i pić grzane winko.

sweter na drutach, sweter handmade, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, dzianina handmade, sweter wełniany, zimowy sweter, ciepły sweter na drutach, sukienka swetrowa, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, łatwy sweter na drutachsweter na drutach, sweter handmade, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, dzianina handmade, sweter wełniany, zimowy sweter, ciepły sweter na drutach, sukienka swetrowa, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, łatwy sweter na drutach

sweter na drutach, sweter handmade, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, dzianina handmade, sweter wełniany, zimowy sweter, ciepły sweter na drutach, sukienka swetrowa, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, łatwy sweter na drutach

tył

sweter na drutach, sweter handmade, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, dzianina handmade, sweter wełniany, zimowy sweter, ciepły sweter na drutach, sukienka swetrowa, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, łatwy sweter na drutachsweter na drutach, sweter handmade, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, dzianina handmade, sweter wełniany, zimowy sweter, ciepły sweter na drutach, sukienka swetrowa, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, łatwy sweter na drutachOczywiście wzorowałam się na „swetrze Angeliny” ale postanowiłam wprowadzić kilka zmian. Sweter YSL wykonany jest z moheru, a dzianina ma bardzo duże oczka co w praktyce oznacza iż jest przejrzysta. Jestem przekonana, że zdjęcie z okładki Vogue została wyfotoshopowane aby ukryć przebijającą bieliznę (lub jej brak). Ja użyłam grubszej włóczki (Drops Cloud) i drutów nr. 12 dzięki czemu oszczędzę światu widoku mojego stanika.

Drugą zmianą w stosunku do oryginału jest wykończenie przy szyi. Rozchełstany dekolt-łódka niczym nie wzmocniony na krawędzi szybko się by się rozciągnął i zdeformował, a wystające ramiączko stanika i/lub koszulki doprowadziłoby mnie do szału. Dlatego za radą moich wprawionych w dzierganiu przyjaciółek wykończyłam dekolt ściągaczem.

Porównajcie sami – oto moja swetrowa inspiracja:

Nieskromnie uważam, że pasiasty sweter wyszedł wspaniale! (Zwłaszcza jeśli porównać go do mojego ubiegłorocznego wyczynu dziewiarskiego. :/ ) I już pracuję nad kolejnym – tym razem fioletowym golfem z warkoczami. Nabyłam dwie fajne książki o dzierganiu „The Knitting Book” oraz „Knitting for Dummies” i wieczorami ćwiczę cable knitting czyli robienie różnych warkoczy. I… nawet nie jest to takie trudne jak mi się wydawało!

***

English: Have you seen the YSL stripy sweater mini dress which Angelina Jolie is wearing on the cover of November issue of Vogue magazine? I liked it so much that I’ve decided to make myself a similar one. Winter is coming so I must be prepared for the cold.

I’m happy to share that making this jumper wasn’t as hard as I thought :). I changed my piece a little bit but it still resembles the original, right? I used Drops Cloud yarn and knitting needles no. 12. How do you like it? I LOVE IT.