Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Polish: Uszyłam T-shirt w lecące sowy. Niby prosta sprawa ale uważam, że zasługuję na medal gdyż A) tkanina pochodzi „z odzysku” więc moje szycie miało wymiar pro-ekologiczny ;) oraz B) ów jersey z odzysku jest cienki, mocno elastyczny i lejący więc praca z nim nie należała do najłatwiejszych. Szczerze? Gdyby nie czarno-biały fantastyczny print nie chciałby mi się z nim męczyć.

szycie na maszynie, szycie ubrań, blog o szyciu, ubrania handmade, szycie T-shirt, T-shirt handmadem koszulka handmade, wykroje krawieckie, wykroje ottobre, koszulka ootbre, blog krawiecki, szycie dzianiny, wykończanie dzianiny, szycie jersey

szycie na maszynie, szycie ubrań, blog o szyciu, ubrania handmade, szycie T-shirt, T-shirt handmadem koszulka handmade, wykroje krawieckie, wykroje ottobre, koszulka ootbre, blog krawiecki, szycie dzianiny, wykończanie dzianiny, szycie jerseyszycie na maszynie, szycie ubrań, blog o szyciu, ubrania handmade, szycie T-shirt, T-shirt handmadem koszulka handmade, wykroje krawieckie, wykroje ottobre, koszulka ootbre, blog krawiecki, szycie dzianiny, wykończanie dzianiny, szycie jersey

Koszulka ma reglanowy rękaw i wydłużony tył. Wykrój pochodzi z magazynu Ottobre 4/2015 i, owszem, jest to wykrój dziecięcy. Kroiłam rozmiar 164 i trochę przedłużyłam dół bluzki.

Chciałabym Wam dziś pokazać jak podkładam brzegi dzianin. Nie mam renderki ani coverlocka. Obrzucam krawędź na overlocku, zaprasowuję i stebnuję na maszynie po wierzchu. Czasami stebnuję podwójną igła ale tym razem szyłam wszystko normalną (pojedynczą) igłą. Dekolt z braku ściągacza wykończyłam lamówką ze skosu skrojoną z resztki dzianiny.

Na zakończenie historii mojej koszulki w sowy mam małe pocieszenie dla osób początkujących. Mimo, że szyję długie lata i mam naprawdę świetny sprzęt to mi także zdarzają się małe „fakapy”. Tym razem uszyłam calutki T-shirt i na ostatnim szwie maszyna przepuściła mi ściegi. I oczywiście nie stało się to gdzieś z tyłu na dolnej listwie gdzie nikt tego nie wypatrzy tylko na lamówce dekoltu pod samą brodą. :( Chyba spruję ten kawałek i postebnuję jeszcze raz…

Gotowy T-shirt świetnie pasuje do bawełnianego kimona z wyhaftowanymi różami, w którym wymieniłam frędzle i podłożenia rękawów. Zajęło mi to jedynie 6 godzin :/ gdyż najpierw musiałam delikatnie wypruć stare frędzle i lamówkę bez uszkodzenia tkaniny na szwach. Ale uważam, że było WARTO!

szycie na maszynie, szycie ubrań, blog o szyciu, ubrania handmade, szycie T-shirt, T-shirt handmade, koszulka handmade, wykroje krawieckie, wykroje ottobre, koszulka ootbre, blog krawiecki, szycie dzianiny, wykończanie dzianiny, szycie jersey, bawełniane kimono, frędzle

Muszę Wam wyznać, że mam ostatnio fazę frędzli i wizję uszycia czarnej „frędzlowatej” sukienki. W związku z tym mam pytanie:

GDZIE KUPIĆ DŁUGIE CZARNE FRĘDZLE? Macie jakieś pomysły???

Takie cienkie, ubraniowe, o długości co najmniej 15cm. Wszędzie widzę same grubaśne do wykańczania zasłon. Będę wdzięczna za poradę. Pa!

***

English: Last weekend I’ve made this T-shirt – how do you like them owls? The sewing pattern I used comes from Ottobre magazine 4/2015 and, yes, it’s a kids’ pattern. Deal with it! ;) I cut size 164.

I hope you don’t mind I’ve posted so many photos of a boring T-shirt but I wanted to show you how I finish the edges of jerseys while making clothes.

See you soon and keep on sewing!

jak uszyć

Zapisz