Tagi

, , , , , , , , , , , , , ,

Polish: Widziałam super film, który na pewno spodoba się wszystkim wielbicielom szycia i mody retro. Owe dzieło to „The Dressmaker” (polski tytuł: „Projektantka”), nakręcony na podstawie powieści Rosalie Ham o tym samym tytule. W głównych rolach występują Kate Winslet oraz Liam Hemsworth.

Z góry uprzedzam, że nie jest to ambitne kino. Ot lekki komediodramat z wplecionym weń wątkiem miłosnym. Tilly Dunnage powraca po latach do rodzinnego miasteczka w Australii. Za pomocą maszyny do szycia i swoich umiejętności krawieckich nabytych w najlepszych europejskich pracowniach haute couture, odmienia życie okolicznych kobiet, a przy okazji dokonuje zemsty na ludziach, którzy ją skrzywdzili w dzieciństwie.
the dressmaker kate winslet, projektantka kate winslet, szycie retro, moda retro, retro style, szycie na maszynie, film o szyciu, film o krawiectwie, blog o szyciu, blog krawiecki, krawcowa film

Film jest uroczy i całkiem zabawny, utrzymany trochę w stylu słynnej „Czekolady”. Na szczególną uwagę zasługuje rola sierżanta Farrata (Hugo Weaving, czyli Agent Smith z Matrixa), który lubi stroić się w damskie fatałaszki i dlatego za każdym razem dokonuje inspekcji paczek z zamówionymi przez Tilly tkaninami. A pewnego dnia porywa się na spektakularny coming out.

Głowna bohaterka za pomocą swoich kreacji przemienia zaniedbane kobiety z rodzinnej mieściny w szykowne damy, a o jej pracowni zaczynają pisać lokalne gazety. Kostiumy w stylu lat 50tych zaprojektowane przez Marion Boyce są oszałamiające i można oglądać je na różnych wystawach.

Chcę Wam pokazać kilka zdjęć owych spektakularnych metamorfoz. Tak wyglądały mieszkanki miasteczka PRZED przyjazdem utalentowanej krawcowej:

A tak PO WIZYCIE w pracowni krawieckiej Tilly:

Oczywiście stylówki Tilly (Kate Winslet) są najlepszą wizytówką jej pracy.

Zdjęcia kadrów filmowych zaczerpnęłam z imdb.com oraz cineman.pl.

Obejrzyjcie koniecznie ten film i dajcie znać jak Wam się spodobał. Ja poczułam wielką motywację aby zasiąść przed maszyną i sprawić sobie szykowną retro sukienkę.

***

English: I’ve seen a great film which should be very intereseting to watch for all the lovers of home sewing and retro fashion. „The Dressmaker” with Kate Winslet is fun, quite witty and full of fabulous retro fashion. The plot is pretty simple – a glamorous Tilly Dunnage returns to her home town in rural Australia. With her oldschool sewing machine and haute couture experience, she transforms the local women and exacts her revenge on those who did her wrong when she was a child.  

Photos’ sources: imdb.com & cineman.pl.

jak uszyc

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklama