Tagi

, , , , , , , , , , , , ,

Polish: Zawsze na początku jesieni dostaję amoku włóczkowego napędzanego Pinterestem i Instagramem. I w tym roku tradycji stało się zadość. Włóczki już do mnie jadą, a ja biorę się za kolejne projekty na drutach (szydełko jakoś mniej mniej pociąga).

Oto cieplutki mięciutki golf zrobiony na drutach z 10 motków włóczki Drops Cloud. Jej skład to: 72% Alpaka, 21% Poliamid, 7% Wełna. Sweter wydziergałam jeszcze w zeszłym roku ale zszyłam dopiero tydzień temu – musiał nabrać mocy urzędowej i swoje odleżeć. ;) Mankiety, dół i golf wykonałam tzw. ściągaczem farmerskim, a cały sweter efektownym wypukłym ściegiem kropelkowym, którego nauczyłam się z filmiku na Youtube.

Poprzednio zrobiłam z Clouds wielki pasiasty sweter i 2 kominy i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nigdy wcześniej nie miałam na sobie tak cudownie miękkiej dzianiny. Okazuje się, że Drops wykorzystuje do jej produkcji zaawansowaną technologię i „zamiast przędzenia, włókna baby alpaca i wełny merynosów są dmuchane (pompowane) dzięki czemu ubrania z tej włóczki są o ok. 30-35 % lżejsze od tych wykonywanych z wełny o takiej samej grubości, przędzionej w konwencjonalny sposób.” (cytat ze strony producenta)

Co tu dużo pisać – kocham tę włóczkę. Poza komfortem w noszeniu jest też fajna w robocie – nie uwidacznia koślawych oczek no i jest gruba – więc robótki szybko przybywa.

PS. W sklepie z włóczkami Ruda Lama należącym do mojej koleżanki Oli trwa właśnie promocja na Dropsy z Alpaką, w tym na Cloud. Na dniach dojadą nowe kolory. To nie jest reklama, to poczucie winy bo właśnie zdradziłam Dropsa z Lana Grossa. ;)

jak uszyć

English: Victory! I’ve knitted another jumper. The pattern is my own idea – I’ve combined two kinds of stitches which I’d learned from Youtube. I’m not the best knitter in the world but you know, I’m trying and I’m experimenting on my own.

The yarn of choice is Drops Cloud – 72% Alpaca, 21% Poliamide, 7% Wool. It’s fabulous and very beginners-friendly. I tried it for the first time last year when I knitted a big black&white jumper and I’ve been hooked ever since.

ciepły sweter na drutach, dzianina handmade, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczkaciepły sweter na drutach, drops cloud, dzianina handmade, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczkaciepły sweter na drutach, drops cloud, dzianina handmade, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczkaciepły sweter na drutach, drops cloud, dzianina handmade, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczkaciepły sweter na drutach, drops cloud, dzianina handmade, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczkaciepły sweter na drutach, drops cloud, dzianina handmade, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczkaciepły sweter na drutach, dzianina handmade, drops cloud, dzierganie, nauka dziergania, prosty sweter na drutach, robienie swetra na drutach, robienie swetrów, sweter handmade, sweter na drutach, sweter wełniany, zimowy sweter, łatwy sweter na drutach, golf handmade, dobra włóczka

Zapisz