Tagi

, , , , , , ,

English: If you ever wondered where you can find sewing patterns online just click on the links below. All the sites are in English.

Polish: Jeśli szukacie wykrojów krawieckich w sieci to mogę polecić Wam kilka stron. Niektóre oferują darmowe wykroje, niektóre je sprzedają. Czasami kupuje się wykroje papierowe, które są przysyłane zwykłą pocztą na adres domowy, a czasami płaci się za plik pdf zawierający wykrój do samodzielnego sklejenia.

http://www.burdastyle.com/patterns – To chyba najpopularniejsza strona z wykrojami online. Są tu zarówno wykroje darmowe jak i płatne, wszystkie dostępne w wersji elektronicznej. Osobiście uważam, że wydrukowanie, wycięcie i sklejenie takiego wykroju to mnóstwo pracy – np wykrój na tunikę ze zdjęcia miał ok 30 części i sklejałam go cały wieczór. Szybciej byłoby narysować własny.
http://www.burdastyle.de/ – Osobom znającym niemiecki polecam tę wersję strony Burdy. Jest naprawdę super i zawiera zupełnie inne rzeczy niż na stronie angielskojęzycznej. BTW, niemiecka Burda  jest znacznie fajniejsza niż polska.

wykroje burda, burda patterns, wykroje krawieckie, free sewing patterns

instrukcja szycia tuniki pobrana z www.burdastyle.com/

http://www.sewingpatterns.com/ – Ta strona oferuje wykroje krawieckie ponad 40 różnych firm. Wykroje są płatne i dostępne w wersji papierowej i elektronicznej. Czasami są promocje i przeróżne obniżki wiec radzę ich wypatrywać bo wtedy warto się obkupić. Strona po angielsku, a ceny w dolarach.

Kolejne 3 strony należą do jednej firmy http://www.mccall.com/ i sprzedają wykroje zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Dostępne są także na http://www.sewingpatterns.com/. Zauważyłam, że ich wykroje są bardzo popularne u amerykańskich blogerek.
http://mccallpattern.mccall.com/
http://voguepatterns.mccall.com/
http://butterick.mccall.com/

http://m-sewing.com/ – Darmowe wykroje po angielsku. Dostępne są tutaj proste wykroje raczej dla osób początkujących, no ale od czegoś trzeba zacząć.
https://picasaweb.google.com/ – Na googlowych Picasaweb jest MNÓSTWO zeskanowanych książek i szablonów z wykrojami. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę „sewing patterns” i potem cierpliwie przeglądać wyniki.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne fajne strony to dajcie znać :).