Tagi

, , , , , , , , , ,

English: A lovely red gown for a Little Princess. It has been sewn for a girl of about 130cm height. To make the dress I used a pattern from Burda 2/2012 issue. Fabric-wise, I chose a textile with 5% of strech which should guarantee the comfort while wearing the dress. The gown closes at the back with a hidden zip and five supercute ladybird buttons. Moreover, the dress is supposed to be worn over a fluo pink tulle underskirt for the optimal princessy effect.

Polish: Czerwona sukienka dla Małej Królewny, uszyta na wzrost ok 130cm. Wykonałam ją z tkaniny ubraniowej z kilkuprocentowym dodatkiem streczu dzięki czemu powinna dobrze się nosić i mało gnieść przy siadaniu. Poza tym trzeba przyznać, że bardzo dobrze szyło się na maszynie z tego materiału.

szycie na maszynie, szycie dla dzieci, szycie sukienek, blog o szyciu, krawiectwo

Wykrój na sukienkę pochodzi z Burdy 2/2013. Kreację zapina się z tyłu – od pasa w dół na kryty zamek, od pasa w górę na guziki w kształcie biedronek. W zamyśle sukienka ma być noszona na tiulową halkę w kolorze fluorescencyjnego fuksjowego różu.

Pachy i dekolt wykończyłam lamówkami ze skosu. Mając na uwadze fakt, iż dzieci szybko rosną „na długość” zrobiłam szeroką listwę podłożenia na dole spódnicy dzięki czemu w przyszłości będzie można przedłużyć suknię nawet o 9cm.

Jak się Wam podoba taka suknia dla Małej Damy?

IMG_8520 szycie na maszynie, szycie dla dzieci, szycie sukienek, blog o szyciu, krawiectwo